Іграшкова еволюція

barbie_faces7

ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

Стаття «Як змінювалася Барбі за 50 років» повернула мене у дитинство і змусила проаналізувати деякі моменти.

Пам’ятаю ще ті часи, коли лялькою Барбі марили практично усі дівчатка. А я була тоді найщасливішою дитиною на світі – власниця Барбі. Спочатку це була лялька з пластмасовим тілом, яка могла сидіти чи стояти. Пізніше пластмасу замінили на диво-гуму, яка давала можливість згинатися рукам та ногам ляльки, а не лише приймати стояче чи сидяче положення тіла. З кожним разом Барбі модернізували: не лише змінювали колір помади та тіней, а й проколювали вуха і чіпляли різноманітні сережки, малювали нігті на руках; в набори додавали гребінці, заколки, лак для волосся з блискітками, корони, клатчі, взуття на підборах й без них і навіть змінний одяг. Барбі, як і кожна людина в житті, з часом з’явилась на прилавках магазинів з другою половинкою – Кеном, а пізніше були й діти. Виникає думка, що Барбі йде в ногу з суспільством, змінюється, підлаштовується під настрій та вподобання людей. Але є й інша сторона медалі: чому з’являються Барбі з величезною головою і маленьким тоненьким тілом, з пропорційними частинами тіла і довжелезними ногами? Звідки це і для чого? Адже ж у тієї традиційної Барбі ідеальні фігура і вигляд загалом…

Це стосується не лише ляльки Барбі, а й інших іграшок: іграшки-тварини не схожі самі на себе: киці з великою головою і маленьким тілом, мавпочки не лише з довгими хвостами, а й ногами, змії зі страшенно великими очима. Чому такими іграшками заповнені прилавки, чому діти повинні дивитись на спотворене зображення тварин? Хіба не закономірним є те, що іграшка повинна відображати той вигляд живої тварини, яким він є насправді, а не спотворювати його? Це запитання залишається для мене відкритим, можливо, хтось захоче допомогти мені знайти на нього відповідь та висловить свою думку, як і я. Дякую!

З повагою ваша читачка Ніна.

Якщо ви бажаєте висловити свої думки про статті, розповісти про враження або просто поділитися своїм настроєм, – пишіть нам! Електронна пошта: krasainfo.com@gmail.com, сторінка у Facebook:

Найцікавіші листи ми обов’язково опублікуємо на сайті Щоденник красуні.