Як лялька Barbie повернула рожевий колір у моду?

barbi1

Найпопулярніший стереотип у світі “розподілу” кольорів, що рожевий колір — належить лише гламурним дівчаткам. Безумовно, що це не так, адже в останні роки відомі будинки мод та їх дизайнери ламають ці стереотипи навпіл і надихають власними експериментами світоглядного буму у поєднанні різноманітних кольорів, матеріалів, блискіток, текстур та навіть за божевільним натхненням, вони повертаються у далеке минуле, яке допоможе створити неповторний оригінал.

У першу чергу, рожевий — це неймовірно яскравий та виразний відтінок, який нарешті повернувся в улюблений стрій, як жінок, так і чоловіків, але мало хто знає, що одна незвичайна лялька відіграла важливу роль у його поверненні — легендарна Barbie.

Соціальні мережі переповнені яскравим кадрами акторів Марго Роббі та Раяна Гослінга, які зіграли в однойменному фільмі відомих у світі ляльок — Барбі та Кена. Трейлер до фільму “Барбі” у багатьох викликав відчуття ностальгії, а у деяких навіть натхнення, тому як згадувалося у вище, багато відомих дизайнерів та стилістів одягу черпали нові ідеї завдяки бренду “Барбі” і зробили рожевий колір фірмовим відтінком своїх колекцій осінь-зима 2022/2023.

Що таке Barbiecore?

barbi_3

приклад стилю Barbiecore відомих зірок

Barbiecore (барбікор) — це один із багатьох стилів, що виник під впливом популярної ляльки Barbie від компанії Mattel.

Своїм “народженням” у 1959 році, класична лялька Барбі пройшла значну еволюцію, ставши більш інклюзивною. Перші ляльки Barbie були одягнуті у рожеві вбрання, відображаючи традиційні уявлення про жіночу красу (мабуть, з цього моменту зародився стереотип всього жіноцтва). Ви тільки уявіть, що пройшла ця лялькова жіночка: її було представлено у різних розмірах — від пишних до мініатюрних, у різних варіаціях забарвлення шкіри та зачісок, а також у різних професіях. Не забувайте про її партнера, чоловіча лялька Кен, “перетерпів” схоже перетворення.

Стиль Barbiecore задав тренду 2023 року завдяки своїм яскравим кольорам та модним образам, які нагадують стиль ляльки Барбі та сучасні кутюрні тренди. Ми можемо припустити, що лялька багатьох із нас змушує поринути в ностальгічний образ дитинства. Ох, ці рожеві величезні вітрини із коробками різних ляльок! Естетика Барбі захопила наші серця знову!

Barbiecore у світі моди!

barbi2

Наприклад, на одному із визначних подіумів в Нью-Йорку, Американська рада дизайнерів моди (CFDA) відкрила фантастичний Barbie-лаунж, який став справжнім “парадом” дизайнерських талантів, присвячений тій самій унікальній ляльці Barbie. Також модний світ Парижу теж не залишився осторонь, відомий Карл Лагерфельд, творчий геній та креативний директор модного будинку Chanel, увійшов у партнерство з Mattel, виробником цієї популярної іграшки, щоб створити власну колекцію, під назвою “Barbie by Karl”. Неймовірно спостерігати, за міксом двох протилежних стилів! А ось дизайнер Джеремі Скотт з Мілану додав розкішності стилю ляльки у своїй незабутній колекції Moschino.

Варто додати, що всупереч суспільним дискусіям щодо стереотипів краси, які випливають з вигляду цієї культової ляльки, проте рожевий відтінок став невіддільною частиною гардероба модниць та модників всього світу.

Протягом наступних десятиліть Barbie залишалася модним феноменом, але зі зміною часу рожевий колір почав поступово втрачати свою популярність і став навіть антитрендом — це нормально, адже світ постійно рухається і тягнеться до чогось нового, чи може старого і забутого? Тож як ми бачимо брутальний 2023 рік одягнувся знову у рожевий.

Здавалося б маленька дитяча лялька, а скільки встигла зробити змін та задати нових трендів! Barbie — неперевершений символ стилю і моди, повернула рожевий колір у моду, надаючи дизайнерам та модельєрам вільну руку для творчого вираження та втілення свого рожевого світогляду. Хіба рожеві окуляри це завжди погано?