Валіза чи рюкзак: що краще брати у подорож?

luggage

Пакування валізи чи рюкзака – важливий етап підготовки до подорожі. А ще один не менш важливий етап – визначитись, який саме вибір ліпше підходить для транспортування ваших речей.

Рюкзак, які плюси:

– Змінний розмір. Завдяки лямкам та ременям наплечник легше “стиснути” до меншого розміру. Валіза ж, навіть якщо вона напівпуста, розміри свої змінити не зможе.

– Легше запхати в перевірочну рамку в аеропорту. Другий пункт випливає з першого, якщо валіза завелика, то з нею вже нічого не поробиш. Актуально для тих, хто подорожує лоукостами з однією ручною поклажею.

backpack

– Легше транспортувати, особливо по бездоріжжю. Валіза на колесах перетворюється в той самий “чемодан без ручки”, якщо йти з нею потрібно по кривій плитці, розбитому асфальту чи банально по бруківці.

Валіза, які плюси:

– Усі речі можна красиво поскладати і вони не помнуться. З рюкзаком такий фінт провернути набагато тяжче

– У велику валізу поміщається набагато більше всього, ніж навіть у найбільший рюкзак. Ну і якщо валіза 30 кг, то її таки можна котити. Рюкзак же за собою волочити не будеш.

– Туристичний рюкзак не дуже пасує для ділового відрядження.

– На валізу можна повісити замок з кодом, тож злодюжкам до її вмісту добратись буде набагато тяжче.

suitcase

Загалом, краще мати і валізу, і рюкзак, а ще краще кілька, під подорожі різного типу та тривалості.

Як на мене, очевидно, що рюкзак значно зручніший, ніж валіза. Але якщо у вас ділова мандрівка, то валіза більш пріоритетний варіант – як мінімум ваші ділові костюми та вечірні сукні не помнуться.

У всіх інших варіантах мандрівок, де потрібно трохи більше мобільності, де багато пересувань громадським транспортом і ходіння пішки – рюкзак однозначно рулить.

Також є сенс придивитись до гібридів: це не то валіза з лямками, не то рюкзак з колесиками, словом його можна підлаштовувати під потреби кожної конкретної мандрівки.