Який овоч найкорисніше з’їсти взимку

Як мудро подбала про нас природа, виростивши підземні овочі спеціально до зимового столу. Усю зиму коренеплоди зберігають у собі корисні вітаміни та мінерали, необхідні для нашого гарного самопочуття і відмінного здоров’я.

Селера: енергетик та афродизіак

selera

Селера заряджає нас енергією завдяки величезній кількості вітамінів С, А, В1, В2 і РР, амінокислот, солей калію, кальцію, заліза, магнію, марганцю, фосфору. Крім того, вона нормалізує тиск та активізує розумові й фізичні сили. Але особливою популярністю цей коренеплід користується, як афродизіак.

З чим їсти селеру

Салати зі свіжої селери – це справжній енергетичний продукт, тому якщо бажаєте підзарядитися, скуштуйте їх у першій половині дня. Для того, щоб нормалізувати тиск – приготуйте із селери суп.

Морква: ліки для очей

morkva2

Навіть після термічної обробки морква є рекордсменом за вмістом вітаміну А (каротину), адже ця речовина у моркві є стійкою і від тепла не розкладається. Окрім цього, морква містить вітаміни В, В2, С, солі заліза, кальцію і фосфору та лютеїн, який разом із каротином діє на сітківку ока та покращує зір.

З чим їсти моркву

Клітковина діє тим краще, чим меншими є її часточки. Тому сиру моркву подрібнюйте для салату на найдрібнішій тертці, а варену можна нарізати довільно. Морквяний каротин засвоюється в організмі лише, якщо заправити моркву чимось жирненьким – сметаною чи олією.

Для поліпшення зору зробіть морквяний фреш, яким поласуйте разом із тостом, змащеним вершковим маслом.

Бруква: рослинний онкопротектор

brukva

Бруква – гібрид ріпи та капусти – містить вітаміни В6, С, каротин, нікотинову кислоту, мінеральні солі (калій, сірку, фосфор). Особливо корисною вона буде для чоловіків – у ній міститься онкопротектор селен, який бореться із пухлинами передміхурової залози. Чоловіки, які регулярно вживають цей овоч в їжу, удвічі рідше хворіють на рак простати. А ще цей овоч має властивості антисептика, який знімає запалення, знеболює та загоює рани.

З чим їсти брукву

Для профілактики онкозахворювань слід вживати варену та смажену брукву двічі-тричі на тиждень. При запальних процесах ясен брукву вживайте тільки у свіжому вигляді.

Ріпа: хіт дієти

ripa

Недаром персонажі казки «Ріпка» так дбайливо вирощували цей овоч. Ріпа – справжній порятунок для тих, хто хворіє на ожиріння та цукровий діабет. У цьому овочі міститься рекордно низька кількість калорій, однак він дуже поживний. У ріпі мало цукру, зате предостатньо вітамінів групи В, А, солей калію, фосфору, заліза, магнію та марганцю. Рослинний інсулін, який міститься у ріпі, чудово засвоюється організмом, нормалізує гормональний баланс та відновлює вуглеводний обмін.

З чим їсти ріпу

Хочете схуднути – їжте ріпу! Готуйте її на вечерю – печену в духовці, без жирів та солі.

Петрушка: природний імуномодулятор

pietruszka

Петрушка містить вітаміни А, В, С, солі заліза, кальцію і фосфору, а унікальним природним імуностимулятором її робить високий вміст сірки. Цей овоч – справжній лікар для нирок та сечового міхура, адже ефірні олії петрушки створюють в сечі концентрації, що забезпечують антибіотичну дію при інфекціях сечових шляхів. Також петрушка підвищує тонус гладкої мускулатури матки, кишківника та сечового міхура.

Жінки повинні пам’ятати, що петрушка суворо протипоказана під час вагітності, адже скорочення гладких м’язів матки може спровокувати викидень.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

З чим їсти петрушку

2-3 корінці петрушки, додані до супів та салатів, забезпечать вашому здоров’ю подвійну дію. По-перше, змусять імунітет опиратися інфекціям, а по-друге, «продезинфікують» сечовивідні шляхи.

Редька: «мітла» для токсинів та шкідливого холестерину

redka

У редьці міститься вітамін С, кальцій, який легко засвоється, та «пекучі» ефірні олії, що надають їй гострого смаку. Рекордна кількість рослинної клітковини у цьому овочі, наче «мітла», вимітає токсини та надлишковий холестерин, тож профілактика атеросклерозу вам забезпечена.

З чим їсти редьку

Із редьки можна приготувати поживний салат: плоди нашаткувати на дрібній тертці та заправити олією чи сметаною. У жирному середовищі краще засвоюються вітаміни, а ефірні олії та рослинні волокна не зашкодять шлунку.

Хрін: природний антибіотик

hrin

Хрін багатий на гірчичну олію, яка надає йому гострого смаку. Також у ньому міститься рекордна кількість вітаміну С (у п’ять разів більше, ніж в лимонах) та багато фітонцидів – природних антибіотиків. Саме завдяки «бактерицидній» та «вітамінній» дії хрін виступає потужним щитом проти цинги, грипу, простудних захворювань та кишкових інфекцій.

З чим їсти хрін

Додайте одну чайну ложечку тертого хрону до приправи чи салату і отримаєте чудову профілактику зимових застуд та інфекцій. Перед приготуванням не слід замочувати хрін, адже вода вимиває вітаміни та фітонциди.

Пастернак: зимовий антидепресант

pasternak

Пастернак добре зберігає накопичені в собі вітаміни А, В, С, солі заліза, кальцію і фосфору. Заспокійливих властивостей цьому овочу надає літій, який позитивно впливає на нервову систему і лагідно знімає надмірне збудження та депресивні стани, які можуть поглинути нас разом із зимовою депресією.

З чим їсти пастернак

Для приготування салатів обирайте дрібні плоди пастернаку – вони ніжніші і смачніші. З’їдайте 100–200 грамів такого салату щодня, і зимова депресія вам не страшна!