Як потрібно харчуватися, аби залишатися енергійною протягом всього дня

Що і скільки потрібно їсти, аби залишатися бадьорою весь день

Продукти, котрі заряджають енергією

Споживайте апельсини, лимони, мандарини та інші цитрусові – вони багаті “природним енергетиком” (вітаміном С). Цей ж елемент міститься у відварах шипшини/обліпихи.

energiya-1

Для продуктивного дня та наполегливої праці вам знадобиться магній. Він є у злаках, горіхах, насінні гарбуза. Ще один життєво необхідний продукт – це хлорофіл, що міститься в капусті, шпинаті та іншій зелені.

Також дієтологи рекомендують їсти яскраві овочі – вони є джерелом бета та альфа-кератинів, кварцетинів та інших речовин, що укріплюють імунітет. Нарешті, вам необхідно кожного дня пити 2-3 літри води. Оптимальна кількість рідини розраховується по наступній формулі: 30 мл на 1 кг.

Харчові звички, яких слід дотримуватися

Надавайте перевагу сирим або злегка відвареним продуктам – вони зберігають найбільшу кількість корисних речовин. Споживайте їжу з високим вмістом білків (творог, сир, м’ясо птиці, телятина) та корисних жирів. Обирайте лише складні вуглеводи, котрі насичують енергією на довгий час та не викликають відчуття голоду через кілька годин після обіду. Слідкуйте за тим, аби організм отримував достатню кількість клітковини. Вона міститься в цільних злаках, зернобобових, кіноа.

energiya-2

Їжа, що краде вашу енергію

Постарайтеся відмовитися від наступних продуктів:

  • пшениця – страви на її основі дають енергетичний заряд лише на кілька годин і містять глютен. Крім того, більшість з них дуже калорійні;
  • кава – не пийте більше 1 чашки в день. Кофеїн бадьорить тільки на короткий час і викликає залежність;
  • цукор – джерело зайвих калорій та поганого самопочуття.

Цікаве відео на нашому каналі

energiya-3

Замість підсумків

Аби залишатися бадьорою та енергійною людиною, харчуйтеся по принципу “80/20”. Більша частина їжі має бути здоровою, але смаколики теж можна залишити в раціоні. Головне – споживайте солодощі та інші шкідливі харчі не частіше 1 разу в тиждень.