Гарбуз – один з дев’яти пісних продуктів, які необхідні для жіночої краси та молодості. Протягом тижня пропонуємо поласувати смачними пісними стравами з гарбуза, а також зробити корисні гарбузові маски для красивого обличчя.
Продовження. Початок читайте у статті
9 пісних продуктів, необхідних для жіночої краси і молодості
Ми продовжуємо серію статей «Смачний піст для жіночої краси та молодості». Спеціалісти визначили перелік із 9 пісних продуктів, які повинні бути в раціоні кожної красуні. Це гарбуз, буряк, морква, кукурудза, горіхи, гречка, риба, грейпфрут та капуста. Дізнайтеся, чим саме корисний гарбуз для організму і як його можна використовувати для власної краси.
5 фактів про користь гарбуза для жіночого здоров’я
1. Гарбуз проти зайвої ваги
Гарбуз повинен постійно бути в раціоні тих, хто мріє позбутися зайвої ваги. Рідкісний вітамін Т у складі гарбуза сприяє засвоєнню важкої їжі й пришвидшує обмін речовин. Таким чином жирові клітини не відкладаються, а переробляються організмом. Найкраще подавати гарбуз як гарнір до м’ясних страв, щоби відбулося повне засвоєння та перероблення жирів. Окрім цього, гарбуз дуже низькокалорійний, тому ідеальний для дієтичного харчування. Гарбуз багатий клітковиною, тож страви з нього дарують відчуття ситості при мінімальній кількості калорій.
2. Гарбуз проти раку та старості
Про щедрість і наповненість гарбуза антиоксидантами – речовинами, які знешкоджують вільні радикали в організмі – свідчить його яскравий насичений колір. Також у гарбузі міститься рекордна кількість бета-каротину (вітаміну А), який зупиняє утворення злоякісних пухлин, захищає серце та сповільнює прояви старіння. Дослідники стверджують, що рослинні джерела бета-каротину є значно ефективнішими за медикаментозні.
3. Гарбуз для покращення зору і захисту для втомлених очей
Страви із гарбуза дуже корисні тим, хто має ослаблений зір і багато часу проводить перед комп’ютером. Вітамін А, що міститься в гарбузі, є дуже корисним для очей. У 200 грамах гарбузового пюре міститься 200% добової дози вітаміну А. Як стверджують американські вчені, споживання гарбуза покращує зір настільки, що дозволяє краще бачити навіть у сутінках.
Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла
4. Гарбуз для здоров’я нирок та печінки і проти токсикозу вагітних
Страви з гарбуза просто необхідні для людей, які страждають від захворювань печінки та нирок: гепатиту, холециститу, жовчокам’яної хвороби, хронічних колітів, хронічних нефритів та пієлонефритів. М’якоть гарбуза усуває застійні явища у печінці та нирках, покращує травлення і завдяки великій кількості пектину сприяє виведенню холестерину з організму. Для лікування таких хворіб рекомендується щодня вживати по 100–150 г гарбузової каші тричі на день.
Гарбуз також рекомендують вагітним жінкам як ефективний протиблювотний засіб.
5. Гарбуз для очищення від глистів
Гарбузове насіння здавна відоме, як протиглистний засіб.
Протиглистний рецепт із гарбуза: розітріть у ступці 300 г очищеного сирого насіння гарбуза, додайте 3 ст. л. меду і перемішайте. Усю дозу необхідно прийняти натще по 1 чайній ложечці через кожну годину. Через 3-4 години прийняти проносний засіб (1 ст.л. касторової олії, наприклад) і ще через півгодини зробити клізму.
Також одна жменька гарбузового насіння в день забезпечує організм добовою нормою заліза. Речовини фітостерини у складі гарбузового насіння мають здатність зменшувати рівень «поганого» холестерину та протистояти появі раку.