Смачний піст для жіночої краси і молодості: Тиждень буряка

buriak_ava

Великий піст – чудова нагода для жінки зробити неоціненний вклад у своє здоров’я та красу. Духовні практики допоможуть очистити серце й думки, а страви із правильних продуктів очистять й оздоровлять тіло.

«Щоденник красуні» продовжує серію статей «Смачний піст для жіночої краси та молодості». Дієтологами були визначені 9 пісних продуктів, необхідних для жіночої краси і молодості. Одним із представників чудової дев’ятки є буряк – такий звичний для українців і такий унікальний за своїми цілющими властивостями.

5 фактів: Чим корисний буряк для жіночого здоров’я

buriak_love

1. Буряк для здорового серця та судин

Червоного насиченого кольору буряку надає речовина бетаїн, яка запобігає виникненню серцево-судинних захворювань, склерозу та внутрішнім крововиливам. Корисні речовини, що містяться у буряку, зокрема вітамін Р, підвищують еластичність кровоносних судин, сприяють зниженню кров’яного тиску та зменшують рівень холестерину в крові. Тож для жінок із високим тиском страви з буряка обов’язкові для вживання як лікарство.

2. Буряк для здоров’я печінки та кишківника

Уже згадана речовина бетаїн в людському організмі бере участь в утворенні холіну, речовини, що покращує роботу печінки і запобігає її жировому переродженню. Пектинові речовини та рідкісний вітамін U не дозволяють гнилісним бактеріям розмножуватися в кишківнику, очищують порожнину рота та покращують стан шкірної мікрофлори. Завдяки цьому нормалізується робота шлунку та усієї травної системи. А здоровий шлунок та кишківник – це красива шкіра, чисте обличчя і міцне волосся.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

3. Буряк проти раку та анемії

Тарілка борщу чи салат з бурячків на обід здатні захистити наш організм від ракових новоутворень. Чим темніший буряк, тим більше в ньому природніх антиоксидантів, які є головними борцями з вільними радикалами та онкологічними захворюваннями. Окрім знищення небажаних клітин, буряк наче мітла, вимітає з організму радіонукліди та солі важких металів. А вітаміни групи В та залізо в складі цього овоча сприяють профілактиці та лікуванню анемії. А ще, завдяки високому вмісту заліза, буряк допомагає жінкам легше переносити критичні дні.

4. Буряк для стрункої фігури

Щоденні страви з буряка будуть необхідні для тих, хто дбає про стрункі форми. Речовини, що містяться у буряку, регулюють жировий обмін та запобігають накопиченню надмірної маси тіла. У буряку всього 45 ккал на 100 г продукту. Варений буряк має багато вуглеводів, жирних кислот, а також містить фолієву кислоту, яка покращує обмін білків та сприяє утворенню нових кров’яних тілець.

5. Буряк для вагітних

Уже згадана фолієва кислота є життєво важливим вітаміном для вагітних жінок, оскільки саме вона відповідальна за запобігання появи у плода вроджених дефектів. Якщо ж ви ще тільки замислюєтеся про продовження свого роду, обов’язково додайте до свого раціону страви з буряка.

Цього тижня готуємо пісні страви з буряка та робимо бурякові маски для обличчя та волосся.

Читайте також “5 страв з буряка для жіночого здоров’я” та “5 масок з буряка для обличчя та волосся”.