Як повернути форму після свят

Новорічні і різдвяні свята підходять до кінця. Багато з нас повернулися до буднів з кількома зайвими кілограмами і додатковими сантиметрами на талії. А отже сам час поговорити про те, як повернути форму без зайвого стресу для організму і психіки.

forma-1

Підвищуємо працездатність

Прийміть тверде рішення прийти у форму, як тільки дочитаєте статтю. Не відкладайте це до понеділка чи наступного місяця. Поділіться своїм наміром з найближчими людьми, аби отримати мотивацію до схуднення і підтримку.

Складіть план. На свята ви відвикли від звичного режиму. Прийшов час планувати “повернення”. Опишіть свій майбутній раціон харчування, графік спортивних занять, цілі.

. . . . . .

forma-2

Не створюйте багато завдань. Щоб продуктивно працювати, потрібно концентруватися лише на одній цілі. Аби уникнути перенавантаження, не варто завантажувати свій день дуже багатьма вправами, краще виконати менше, але якісніше і без зайвого стресу.

Правильне харчування

Не варто використовувати радикальні дієти для того, щоб схуднути. По завершенні голодування скинуті кілограми повертаються за кілька днів. Крім того, це приносить велику шкоду і стрес вашому організму. Щоб повернут форму, варто обмежити або повністю виключити з раціону наступні продукти: газовані напої, алкоголь, фруктові соки, фастфуд, жирне м’ясо, жирні молочні продукти, напівфабрикати, соуси, випічку і солодощі.

fruit-salads-in-plate-1640774

Вранці корисно випивати шклянку теплої води з лимоном і медом. Це стимулює виведення нічної жовчі і токсинів.

Каву краще замінити на зелений чай, він так само заряджає енергією, але при цьому ще очищає організм і покращує обмін речовин.

Дуже важливо пити багато води. Вживати більше двох літрів в день, це допоможе вивести зайву рідину, що накопичилась за свята. Не пропускайте сніданок, адже він запускає складний механізм метаболізму. Знизити калорійність харчування можна за рахунок зменшення кількості вуглеводів. На сніданок краще утриматись від каш і круп, а вживати легкі білкові продукти: яйця, творог, йогурт.

Їсти варто кожних 3-4 години, щоб стимулювати обмін речовин і не допускати сильного почуття голоду.

Вечеряти краще не пізніше 19.00 – 20.00 години. Якщо ж ввечері все одно хочеться їсти, можна випити стакан кефіру або з’їсти яблуко чи цитрусовий фрукт. Так шлунку буде легше відвикнути від переїдання у вечірній час.

Щоденні фізичні нагрузки і режим сну

Хорошим і дієвим способом скинути зайві кілограми є відвідування спортзалу. Якщо ви ходите на фітнес, то акцент варто зробити на кардіо-тренуваннях. Якщо ж віддаєте перевагу суто спортзалу, то краще зосередитись заняттями на біговій доріжці чи орбітреку.

forma-3

Ще одним способом повернення форми є прогулянки. Переконайтесь, що в день ви проходите по 9-10 тисяч кроків. Це буде корисно і для вашого організму, і для фігури. Важливим є активний відпочинок. Наприклад, можна з’їздити з друзями на лижі чи сходити на каток. Доречними будуть відвідини бані чи сауни, це допоможе вивести токсини і нормалізувати стан і колір шкіри.

Ранкова зарядка є хорошим способом запустити обмін речовин, а також швидко прокинутись. Ще один важливий момент – сон. Обов’язково висипайтесь і намагайтеся лягати і прокидатись в один і той самий час, це буде корисно для організму і покращить працездатність.

Дотримуючись цих порад ви зможете швидко повернутись у форму без шкоди для здоров’я і зайвого стресу.