Худнути і втрачати вагу ніколи не буває настільки ж приємно, як ласувати тістечками й тортами. Проте існують 4 секрети, як зробити будь-яку дієту ефективною, а отриманий результат стійким і задовільним.
1. Обирайте дієту правильно
Якщо ви все життя жили на картоплі, макаронах, тістечках та чіпсах й одного дня вирішили перейти на пісну курятину та зелені салати, для вашого організму це буде справжній стрес. Якщо насилу харчуватися продуктами, які не смакують і не приносять задоволення, то й користі від такої дієти не буде жодної. Саме тому слід вибирати дієту, яка забезпечить плавний перехід зі звичних продуктів і частково замінить їх новими.
2. Зробіть свій раціон різноманітним та дієтичним
- Ви звикли перекушувати між основними прийомами їжі шоколадкою чи печивом? Не відмовляйтеся від цієї звички, але замініть шоколад на сушені ягоди, фрукти та горіхи.
- Батон та білий хліб вважаються основними ворогами дієти, але повністю відмовитися від хліба дуже важко. На щастя, вибір сортів хліба зараз дуже великий і серед них є чимало дієтичних. Спробуйте хліб з житнього борошна грубого помелу, а також «сірі» хліби із різноманітними добавками: зернами, висівками, родзинками, насінням.
- У вашому раціоні обов’язково повинні бути перші страви: вони не містять зайвих калорій, зате чудово тамують голод.
- Їжа – це ритуал. Під час споживання їжі ніщо не повинно вас відволікати – перегляд телевізора, комп’ютера, повідомлень в телефоні чи навіть розмови за столом. Коли ви відволікаєтеся під час їжі на будь-що постороннє, з’їдаєте більше ніж потрібно, а їжа не перетравлюється належним чином.
- Познайомтеся зі спеціями. Окрім звичного чорного перцю та солі, урізноманітьте свої страви новими смаками куркуми, імбиру, кориці, червоного перцю. Спеції стимулюють обмінні процеси в організмі, сприяють кращому травленню та покращують настрій.
Читайте також
Як схуднути зі смаком на мексиканській дієті3. Забезпечте себе вітамінами та мінералами
На жаль, сучасні продукти уже не можуть забезпечити нас повноцінними вітамінами та мінералами, тож доводиться їх вживати додатково. Достатня кількість калію, магнію та вітаміну D має дуже важливе значення у зниженні ваги.
Нестача кальцію в організмі призводить до збільшення рівня синтази жирних кислот – фермента, який перетворює калорії на жир. Дієта без кальцію призводить до збільшення рівня синтази у 5 разів, у результаті чого ми на дієті поправляємося, а не худнемо.
Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла
Магній впливає на жири, що регулюють гормони стресу, а вони накопичуються саме на ділянці талії в черевній порожнині.
Вітамін D синтезується в організмі під дією сонячного проміння, але якщо увесь ваш світловий день проходить в зачиненому офісі, обов’язково приймайте вітамін D у таблетованій формі. Доведено, що кожне збільшення на одну одиницю вітаміну D призводить до 200 г втрати ваги. Завдяки цьому вітаміну краще засвоюється кальцій, який зменшує рівень фермента синтази і стимулює втрату ваги. Вітамін D також нормалізує рівень цукру в крові та приборкує надмірний апетит.
4. Просто додайте руху
Дієтологами усього світу доведено – зайві кілограми втрачаються лише з рухом. Тож сидячи нерухомо за столом, схуднути не вдасться. Але на дворі весна, і організм сам вимагає додаткових навантажень. Саме тому нам хочеться прогулятися весняним парком чи поратися на грядці біля квітів.
Не всі можуть дозволити собі відвідини спортзалу за браком часу чи коштів. Але щодня робити фіззарядку по 15 хвилин доступно кожному. Короткочасні, але регулярні вправи допоможуть підтримувати результати дієти на належному рівні і привчать тіло до постійного тонусу.
Найефективніші вправи є найпростіші:
- Прогулянки: швидка інтенсивна хода упродовж 15 хвилин чи навпаки довгі розмірені прогулянки не менше 1 години.
- Біг: його прихильники стверджують – окрім фізичного навантаження, це чудова можливість побути наодинці зі своїми думками або порелаксувати під улюблену музику в навушниках.
- Підйом по сходинках вверх на кілька поверхів: нехай це стане вашою постійною звичкою, яка відмінно тренує ноги й серце.
- Присідання: починайте від 20 присідань в день і поступово доведіть їхню кількість до 50. М’язовий біль свідчитиме про спалення жиру і ріст м’язів.