Джерела радості: 7 причин бути щасливим

girl-1357485_1280

Така людська природа: ми постійно шукаємо щастя. Нам здається, що ось це ще треба зробити, а тоді це купити, а потім там поїхати – і ось воно «ЩАСТЯ». Однак насправді все набагато простіше. Бути щасливими можна і треба тут і зараз. Звідки ж брати цю повсякденну радість і натхнення? Як мінімум є 7 джерел радості.

Прийняття

Ми дуже багато плануємо. І це правильно. Проте далеко не завжди наші сподівання справджуються. Часом трапляється так, що життя іде мимо нашого плану. Що тоді стається з нами? Звичайно, ми дуже сильно засмучуємось. Картаємо себе або жаліємо – залежно від ситуації. Але що це нам дає, окрім втрати енергії?

Пригадуєте, святий Августин молився: «Боже, дай мені терпіння, щоб змиритись із тим, чого я змінити не можу. Дай мені сили змінити те, що можу змінити. Дай мені мудрість, щоб відрізнити одне від іншого». Ці слова, пронесені крізь роки, мають велику цінність. Бо тільки тоді ми будемо жити у гармонії зі собою, коли навчимось приймати життя таким, як воно є. Навіть якщо воно геть не таке, як ми собі придумали.

ball-1845546_1280

Коли людина постійно перебуває у напрузі, стресі, страху, тривозі то про внутрішнє умиротворення нема що говорити. Натомість правильна реакція на все, що відбувається з нами і довкола налаштовує на позитив.

Бути щасливим можна лише тоді, коли вмієш приймати кожен момент, навіть найнедосконаліший. Це набагато спрощує життя.

Уміння прощати

Ми усі недосконалі. Колись нам зроблять неприємність, колись – поступаємо так і ми самі. Це все життєві моменти, вони присутні у всіх і кожного. Але дуже важливо є вміти прощати.

І ні, не треба думати, що це одразу ж означатиме, що вам, як то кажуть, вилізуть на голову. Зовсім ні, адже ви не забуваєте заподіяну вам кривду, це своєрідний досвід. Ви просто не отруюєте себе непотребом. А якщо зациклюватись на образах, то саме так і буде. Позбутись такого тягаря потім неймовірно важко. Тому краще і не брати його з собою.

Вчіться виокремлювати людину і її вчинки. Неправильні дії щодо себе ми, звісно ж, припиняємо, проте самі обираємо, чи наповнюватись ненавистю у відповідь.

Погляд збоку

Що б у вас не сталося, завжди пробуйте поглянути на цю ситуацію збоку. Оком стороннього. Зазвичай, така терапія дуже допомагає. Бо, повірте, плюси можна знайти завжди. От тільки коли чимось збентежені, налякані або ображені, то їх не помічаємо. Тут і допомагає об’єктивний погляд. Загалом будь-яку подію можна розглянути із кількох точок зору. І з тих інших, а не з нашої особистої, завжди можна побачити не лише плюси, а й часом непогані нові можливості.

Уявіть собі (а так і є), що наше сприйняття світу впливає на наше фізичне здоров’я. Ми ж хочемо бути здоровими, чи не так? Отож і дивіться на світ і конкретні ситуації із позиції спостерігача – і буде вам щастя. І конструктивні рішення також. Варто зрозуміти просту істину: ми не в змозі контролювати всього. Та й, зрештою, така опція нам не дуже потрібна. Тому зберігаємо спокій і з усмішкою приймаємо нові виклики.

ball-1845546_1280

Співчуття

Нас постійно оточують інші люди. Близькі і не дуже, родичі, сусіди, знайомі. Ми маємо співіснувати із ними. Психологи вважають, що дуже важливою є така риса як співчуття. Бути щасливим – означає не бути егоїстом, думати не лише про себе.

Ще Далай-Лама сказав: «Надмірна зацикленість на собі – джерело страждання…».

Ми ж шукаємо джерела радості. Тому якщо поряд біля вас опинилась людина, якій треба допомогти – просто зробіть це. І тоді, коли допомога буде потрібна вам, ви її також отримаєте. Ефект бумеранга ніхто не відміняв.

Подяка

Все пізнається у порівнянні. Людину, яка звикла до стабільного хорошого життя, виводять із рівноваги дуже побутові речі. Наприклад, бракує грошей на якусь покупку. Або ж день не задався через безсонну ніч.

thank-you-515514_1280

Замість дякувати долі, ми починаємо скаржитись. І навіть не задумуємось, що насправді є за що подякувати. Адже так чи інакше, та у цьому світі існують люди, у котрих грошей немає навіть на елементарну їжу. Відтак наша ситуація порівняно із їхньою виглядає смішною. Причини для незадоволення будуть завжди. Але треба вміти їх відкинути на задній план і зосередитись на тих, які приносять нам позитивні емоції. А тоді подякувати. Бо це допомагає нам відчувати радість, а, отже, бути щасливими.

Гумор

Сміх продовжує життя. Про це знають усі. Як же це працює? Дуже просто. Саме сміх і емоції, які ми при цьому відчуваємо, розслабляють нас. Ми почуваємось невимушеного і легко, тим самим притягуючи до себе інших людей.Натомість зі серйозною людиною завжди важче. І важко їй самій.

До слова, із почуттям гумору ми не народжуємося, але цю рису запросто можемо здобути протягом життя. Жарти над собою – це правильна природня поведінка. Вони в жодному разі не принижують нас. Не втомлюйтесь усміхатись. Це вже половина успіху на шляху до джерел радості.

woman-918603_1280

Щедрість

Звичайно, ви можете сказати, що ділитись нічим. Але навіть,якщо у вас немає матеріальних цінностей, ніколи не забувайте про внутрішнє. Ви можете ділитись емоціями, часом., співпереживаннями… Можете стати для когось важливим, значущим саме через ці речі.

І нехай на перший погляд це видається аж надто банальним і неважливим, насправді все далеко інакше. Адже співчуття і щедрість – це ті цеглинки, з яких закладається людяність. Інакше бути щасливим не вийде.