Як не стати мамою для власного чоловіка?))

simya_-_stosunki

Вживаючись в нові для нас соціальні ролі “мами” і “тата”, ми часто захоплюємось і забуваємо, що попередні наші ідентичності: “чоловік і дружина”, “коханці”, “друзі”, себе не вичерпали.

Як не стати матусею для всіх в сім’ї, включаючи власного чоловіка?

1. Поверніться подумки на кілька кроків назад

В ту чарівну пору, коли ви дивилися на свого чоловіка із захопленням. Тому що він розумний, і сильний, і великодушний, і щедрий. Було таке? Звичайно, було!

Що змінилося? Швидше за все, він став більше працювати і втомлюватися, щоб краще забезпечувати сім’ю, поки ви в декреті, тому у стосунках можливі кризові моменти і непорозуміння. В іншому ваш чоловік як і раніше розумний, сильний, благородний і зрілий чоловік.

2. Не перестарайтеся з опікою

Звичайно, коли ти 24 години на добу, і навіть уві сні, стежиш за тим, щоб дитина не вдарилась, не змерзла взимку на прогулянці, не пила холодного з холодильника, чи вчасно поїла чи лягла в ліжко, складно вимикатися з режиму постійної опіки і контролю.

Але ваш чоловік сам в змозі вирішити чи одягати йому шапку, зібрати валізу в відрядження і навіть вибрати, що йому їсти в обідню перерву – корисний салат або шкідливу шаурму. Ваш голос дорадчий. Порадити – так, але не наполягати.

Цікаве відео на нашому каналі

3. Не майте ілюзій щодо безпорадності чоловіка

Всі чоловіки, звичайно, різні. Можливо, ви вийшли заміж за божевільного геніального професора, який може три доби не виходити з лабораторії, забувши про сон і їжу. Тоді справді йому необхідно нагадати, щоб він поїв, вийшов на повітря, прийняв душ, обійняв дружину і поцілував дітей. У всіх інших випадках “він без мене пропаде” – це ілюзія. Якщо, коли ви одружилися, йому було більше 17 років, напевно він якийсь час встиг пожити один. Щось їв, прав і прасував свої речі, носив у хімчистку верхній одяг, навіть прибирав у квартирі час від часу. Він абсолютно точно не пропаде. Подбати про нього, тому що вам це в радість – одна справа, нести це як тяжкий хрест і тягар – зовсім інше. Немає нічого погано в тому, якщо він кілька разів на тиждень приготує вам обом вечерю, а у вихідні візьметься за пилосос, а не за танчики в комп’ютері. І сорочки чоловіки вміють прасувати не гірше, перевірено мільйонами жінок.

4. Адекватно діліть батьківські обов’язки

Оскільки чоловік цілий тиждень працює, вам, звичайно, дістається більше обов’язків по догляду за малюком. Але не варто звалювати їх все на себе. Переодягнути вранці дитину і принести його вам на годування (або погодувати з пляшечки сумішшю), викуповувати ввечері, погуляти і пограти у вихідні, вкласти спати – у тата обов’язково повинні бути власні обов’язки, і не варто його безперервно його критикувати і контролювати, навіть якщо він , на ваш погляд, робить “все не так”. Він доросла людина і цілком в змозі впоратися з дитиною.

5. Намагайтеся проводити час удвох

Вільний час у молодої мами? Звідки? Добре, якщо є бабуся, здатна перехопити малюка на кілька годин або навіть на цілий вихідний. Як бути, якщо бабусі немає? Можна знайти няню для прогулянок два-три рази на тиждень – це буде зовсім недорого. Особливо якщо звернутися до однієї з літніх сусідок, у яких діти вже виросли, пенсія вже настала, а своїх онуків ще немає. Швидше за все, вона із задоволенням погодиться на підробіток тимчасовою нянею.

Ще можна домовитися з приятелькою по дитячому майданчику і гуляти з дітьми на вихідні по черзі. Одна доглядає за ними під час ранкової прогулянки в суботу, друга – в неділю. Вечірню прогулянку можна зробити сімейної або відправити на вулицю тата, а самій приділити час собі коханій.

6. Продовжуйте один одного дивувати

Романтику дуже швидко поглинає рутина. Де ті палкі почуття, які ви відчували один до одного, де ті сюрпризи і маленькі подарунки, які ви робили один одному, прагнучи здивувати і порадувати? До речі, а де вони? Чому ви перестали їх робити? Підтримка градуса почуттів в сім’ї вимагає певних зусиль, в тому числі і душевних, але воно того варте. Поки ви будете цілеспрямовано підтримувати ваші почуття і дивувати один одного, намагатися порадувати, нехай і по дрібниці, побут та повсякденність не мають шансів вас перемогти.

7. Достойно оцінюйте те, що робить для сім’ї ваш чоловік

Ми, жінки, дуже любимо бігти попереду паровоза, а заодно і завищувати очікування. У підсумку, що б не робив чоловік, ми завжди незадоволені, адже він не в змозі наздогнати наші грандіозні плани і великі очікування. У підсумку він починає відчувати себе школярем, який отримує за контрольні трійки, тоді як мама чекала від нього хоча б четвірки, а ще краще п’ятірки.

Звичайно, потрібно ставити цілі і розвиватися, але робити це все-таки краще разом. А ще не завадить озиратися назад і належно оцінювати те, що вже було зроблено. Це зберігає взаємну повагу в сім’ї, адже без неї ніяк не побудуєш стійких і щасливих стосунків.