Як довше зберегти квіти у вазі

Кожна жінка мріє, аби її улюблена ваза не стояла порожньою. Вишукані композиції із квіткових магазинів чи букети із польових ромашок – не так важливо. Будь-яка квітка прикрасить ваш дім і створить затишну атмосферу. Проте часто букети в’януть трохи швидше, ніж того хотілося б. Ми підготували кілька порад, як продовжити життя квітів у вазі.

Є, звичайно, кілька простих правил, які допоможуть: змінювати щодня воду та вкорочувати квіткам «ніжки». Можна також у магазині флористики купити спеціальний порошок, який додають у воду. Це продовжить життя квітам у вазі.

Із найпростіших, так званих народних, методів: на літр води додати:

  • 1 г лимонної кислоти;
  • або 1 таблетки аспірину,
  • або 1 чайної ложки цукру
  • або половину ложки 8% оцту.

Такий коктейль збереже улюблений букет трохи довше.

А ще варто знати, що любить конкретна квітка. Поговоримо про найпопулярніші.

Що робити, щоб у вазі довше стояли тюльпани

Ці квіти у вазі невитривалі. Їм потрібна дуже холодна вода, у теплій вони швидко скинуть пелюстки. Якщо ви бачите, що тюльпан вже надто сильно розкрився і хилить, поставте його на ніч у відро з холодною водою.

flower-3229064_640

Що робити, щоб у вазі довше стояли троянди

Найпопулярніші серед жінок квіти також доволі примхливі. Троянди варто ставити у воду так, щоб не замочувати листя і колючки. Тому, коли робите зріз стебла, обов’язково обривайте все зайве.

Що робити, щоб у вазі довше стояли хризантеми

Хризантеми недарма вважаються осінніми – вони можуть стояти зрізаними доволі довго. При цьому не потребують особливого догляду. Навіть змінювати воду їм достатньо раз у два дні. Проте нижнє листя все ж варто видаляти, аби воно не прогнивало у воді, створюючи зайві бактерії.

Що робити, щоб у вазі довше стояли нарциси

Нарциси не люблять у вазі «сусідів». Тому такий букет тримайте окремо від будь-яких інших рослин. Як і хризантеми, будуть стояти довго, якщо лише регулярно змінювати їм воду.

Що робити, щоб у вазі довше стояли гвоздики

Також одні із найвитриваліших квітів. Гвоздикам достатньо щодня змінювати воду, проте вона має бути кімнатної температури. Можна у вазу дати ложку цукру. Гвоздики, як і нарциси, люблять «жити» лише із собі подібними.

flowers-1313820_640

Ці поради допоможуть зберегти життя подарованим квітам. Але при купівлі квітів також не забувайте, що вони мають бути найсвіжішими, їхні стебла повинні виглядати світлими і не сухими (темне забарвлення означає, що рослини зрізані вже давно). При правильному підборі і догляді, ми впевнені, ваш букет довго милуватиме око.

flower-3229064_640