5 помилок після тренування

trenuvannya

Ви прокинулися спозаранку, забігли перед роботою в тренажерний зал, пробіглися або потягали залізо всмак, встигли на ранкову летючку … Все, можна похвалити себе за проведений з користю для здоров’я і фігури ранок? Насправді, все не так однозначно.

Виявляється, те, чим ви займаєтеся після тренування, так само (а іноді і більше) важливо, як і те, чим ви займаєтеся під час занять спортом. Перед вами – 5 типових помилок, які після тренування роблять майже всі прихильники здорового способу життя. Перевірте себе – ви теж так робите?

Ви не п’єте достатньо води, звичайно!

Після тренування в спортзалі або інтенсивних занять фітнесом ви повинні пити більше, ніж зазвичай – це важливо для підтримки водно-електролітного балансу і рівня глікогену в крові. Протягом чотирьох годин після тренування потрібно потихеньку, але регулярно пити негазовану мінеральну воду, приблизно по 200-300 мл на годину, щоб заповнити рідину, втрачену з потом. Але не потрібно випивати відразу кілька склянок – це небезпечно для серця.

Ви сидите цілий день

Якщо ви годину бігаєте на тренажерах, а потім прилипає задом до офісного стільця і навіть не встаєте розім’ятися, вашому тілу буде погано. Усі зусилля по підтягуванню, підтримці і приведення в порядок м’язів і зв’язок пройдуть марно. Тому обов’язково робіть активну розминку кілька разів на день, не лінуйтеся піднятися пару поверхів по сходах або хоча б гарненько потягнутися. Все це короткочасно підвищить частоту серцевих скорочень і створить чудеса з самопочуттям і настроєм.

Ви мало спите

Для того, щоб зберегти м’язи і шкіру в тонусі, потрібно достатньо спати. Скільки? Чи не менше 7 годин, а комусь потрібно і 9 годин сну. Поки ми відпочиваємо, організм займається підзарядкою і терміновим ремонтом, і йому на це потрібен час. Не змушуйте його працювати у важких умовах недосипання.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Ви їсте жирну їжу

Швидше за все, якщо ви стежите за собою, то навряд чи накидаєтеся на фаст-фуд після тренувань у тренажерному залі. Але навіть корисні жири можуть викликати проблеми. Вони сповільнюють процес травлення. А між тим, м’язам для відновлення потрібні поживні речовини, які швидко проникають у кровообіг, швидко добираються до клітин і швидко дарують м’язам енергію. Це – високоякісний білок і вуглеводи, якими і потрібно замінити жири.

Ви не потягуєтеся

Вам немає виправдань, і неважливо, наскільки ви зайняті! Розтягнуті тренуванням м’язи повертаються до колишніх обсягів приблизно за годину. Щоб підтримати ефект вправ, потрібно розтягуватися регулярно. А ось відсутність розтяжки після тренування може привести до обмеження рухової активності і зробити організм більш сприйнятливим до травм.

Тренуйтесь і не робіть помилок!