Пробіжки під час “цих” днів: за і проти

probizhki-pid-chas-cih-dniv-za-i-proti

Під час менструації у жінки погіршується самопочуття, знижується продуктивність і перемінний настрій. Це пояснюється зміною гормонального фону. Так само, уповільнюються реакції, частішає пульс, змінюється артеріальний тиск.

Тренування в перші дні менструації

Перші 1-2 дні менструації рекомендується утриматись від тренувань. В цей період організм відчуває навантаження найбільше. Відновлювати пробіжки потрібно не швидше 3 дня, коли стан стабілізується.

Одна з причин, чому гінекологи забороняють фізичну активність під час менструації – збільшення внутрішньочеревного тиску, через що можуть бути порушення відділення ендометрії.

Користь бігу під час менструації

Спорт під час менструації корисний. Помірне навантаження допомагає справитись з болем в животі та слабкістю. Пробіжки в помірному темпі покращують кровообіг в малому тазі та знімають напругу. Проте, в дні менструації потрібно скоротити дистанцію пробіжки. Не потрібно встановлювати нові рекорди в цей період. Тренування повинні бути помірними, легкими та посильними. Також для тренування потрібно обрати спортивний одяг, який не стримуватиме ваших рухів. Одяг також повинен відповідати погодним умовам.

Якщо під час пробіжки у вас появляються неприємні відчуття – біль в животі, слабкість, запаморочення, підсилилось крововиділення тренування потрібно завершувати.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Протипоказання для бігу під час менструації

Не дивлячись на позитивні ефекти, біг під час менструації заборонений у випадку:

– Рясне крововиділення, яке під час пробіжки може посилитись;

– Сильні спазми, які під час рухів посилюються;

– Загальне нездужання, запаморочення, слабкість;

– Порушення та недуги, які пов’язані з менструальним циклом;

– Захворювання сечостатевої сфери.

Якщо ви сумніваєтесь відносно вашого стану здоров’я, тоді проконсультуйтесь у жіночого лікаря. Якщо фахівець вважає, що від бігу потрібно відмовитись на період менструації, то його думки потрібно притриматись.

Тренування, якими можна замінити біг під час менструації

Якщо лікар, сказав, що від бігу під час менструації потрібно утриматись, то його можна замінити:

– Спортивна хода

– Ранкова зарядка

– Розтяжка

– Йога

Проте і про таку діяльність ці дні потрібно обговорити з вашим лікарем, адже у кожної фізичної активності є протипоказання.