Чому виникає синдром сухого ока

Подразнення, сухість очей викликають свербіж, печіння та значний дискомфорт. У важких випадках сухі очі провокують прогресування проблем із зором, можуть стати причиною ушкоджень органів зору. ССО зазвичай діагностується лікарями-офтальмологами. Він характерний для пацієнтів у яких наявні провокуючі фактори – системні захворювання, гормональні розлади, постійна робота за комп’ютером або носіння контактних лінз. Також у зоні підвищеного ризику пацієнти з діабетом, гіпертонією, що перенесли операції на очах, постійно приймають антигістамінні препарати чи оральні контрацептиви.

Краплі від сухого ока дозволяють позбутись неприємних симптомів «тут і зараз», ефективні при тривалому вживанні, проте не працюють з першопричиною стану. Якщо хочете досягти помітних результатів та зменшити ризики рецидивів у майбутньому, потрібен комплексний підхід. 

Основні причини стану

Звичайна причина появи сухості в очах – проблеми з мейбомієвими залозами. Вони розташовані в повіках і виробляють жир, який допомагає утримувати сльози, запобігаючи їх швидкому випаровуванню.

Кількість та вміст сльози можуть змінюватись під впливом таких факторів:

  • системні хронічні захворювання;
  • гормональні порушення;
  • приймання деяких ліків;
  • нестача вітамінів;
  • тривала робота за комп’ютером;
  • відсутність нормальної гігієни очей;
  • постійне використання контактних лінз;
  • перебування в приміщеннях з сухим повітрям;
  • тощо.

Аби визначити точну причину, потрібно буде пройти комплексне обстеження. За його результатами можна оцінювати стан здоров’я та призначати ефективну терапію.

Поради щодо лікування сухих очей

Головний спосіб зняття неприємних симптомів – використання препаратів штучної сльози. Зазвичай, краплі при синдромі сухого ока містять гіалуронову кислоту та допоміжні речовини, що зволожують рогівку та усувають сухість, подразнення чи свербіж. Використовувати їх можна постійно до 3-5 разів на день.

На сайті виробника ви можете дізнатись більше інформації про очні краплі СуперОптік Аква. Головний компонент препарату – гіалуронова кислота, завдяки чому очі отримують оптимальне зволоження. Також на веб-сайті СуперОптік ви можете ознайомитись з інструкцією до препарату.

При синромі сухого ока важливо зробити аналіз крові на вітамін А – його нестача викликає сліпоту у дитячому віці та погіршує зір дорослих людей. Також при синдромі сухого ока рекомендовано вживати Омега-3, обліпихову олію, вітамін Д, пробіотики. Аби отримати оптимальні результати, спочатку зверніться до лікаря. Він після обстеження зможе визначити першопричину проблеми та призначити ефективне лікування.