Якими травами найкраще вилікувати застуду

travy_proty_zastudy

Квіти, листя, стебла та корені трав є дієвими ліками, що їх дарує нам сама природа. І великою помилкою було б не скористатися цими дарами. Лікарські трави є чудовою альтернативою хімічним лікам. Їхні безперечні переваги – це низька токсичність, м’якість дії, природня адаптованість і, звісно, доступна ціна.

Під час росту, цвітіння та дозрівання рослини накопичують різноманітні біологічно активні речовини, які отримують з ґрунту, води, повітря та сонячної енергії. Ці унікальні сполуки благодатно діють на людський організм, оздоровлюють, лікують, підтримують внутрішні органи й цілі системи та допомагають нам уникати багатьох патологій.

Що і як діє – вивчалося народними цілителями упродовж тисячоліть і вивчається досі. Лікувальний потенціал трав настільки великий, що для сучасної фармакології вони є неоціненним скарбом. З п’яти тисяч речовин, які використовує медицина, дві тисячі мають рослинне походження.

travy_proty_zastudy2

Утім, найбільша перевага рослин саме в тому, що їх можна використовувати самостійно, вдома, у вигляді всім звичних настоїв, чаїв та відварів. І користь від такого лікування аж ніяк не менша, ніж від синтетичних ліків.

Беручись до лікування травами, пам’ятайте, що це також ліки! І ставлення має бути відповідне.

1. Не вживайте трави безконтрольно.

2. Прислухайтеся до рекомендацій лікаря.

3. Дізнайтеся про побічні ефекти та сумісність з іншими ліками.

4. Пам’ятайте про комплексний підхід у лікуванні.

travy_proty_zastudy5

Трави проти кашлю

Чебрець (тим’ян) та материнка (орегано) – добре допомагають при бронхіті. Вживати їх можна у вигляді гарячих чаїв. Ефірна олія тимол, що міститься в чебреці та материнці, має відхаркувальну, протизапальну та протимікробну дію.

Мати-й-мачуха обволікає слизові оболонки горла, носа, гортані й цим захищає їх від подразнення, тож є дієвою при сухому кашлі. Окрім того, вона розріджує слиз у бронхах і полегшує його вихід із дихальних шляхів.

Корінь солодки містить речовини, які стимулюють виведення мокротиння і посилюють секрецію слизових оболонок.

Важливо!

Якщо кашель затяжний і лікування травами не допомагає, обов’язково зверніться до лікаря. Можливо, знадобляться синтетичні ліки або антибіотики.
travy_proty_zastudy4

Трави проти застуди та грипу

При вірусних та простудних захворюваннях найважливіше допомогти організму чим швидше позбутися токсинів та продуктів життєдіяльності вірусів. Під час хвороби необхідно випивати до 2-х літрів теплої рідини, щоби спровокувати посилене потовиділення. До речі, саме рясний піт сигналізує, що до справи взялися протизапальні засоби.

Читайте також: Апельсиновий цукровий скраб для тіла

Класичне малинове варення та липовий цвіт – лідери за вмістом природних саліцилатів (протизапальних компонентів). До цього ряду належить і кора верби, яка вважається матір’ю аспірину.

  • Із малинового варення можна робити смачні чаї, додаючи до нього теплої води.
  • Цвіт липи потрібно запарювати в термосі: 2 ст.л. цвіту залити склянкою окропу й настояти одну годину.
  • Корені та кору верби потрібно варити. Розрахунок: 1 ч.л. верби на склянку води. Спершу залити окропом, настояти півгодини і прокип’ятити на маленькому вогні 20-30 хв.

Важливо!

Пити такі відвари потрібно часто і потрохи: пару ковтків щогодини. До таких чаїв добре пасує мед, за умови, що у вас немає на нього алергії.

Цибуля і часник, природні антибіотики і антисептики, теж мають виражену противірусну дію. Як тільки у вас заклало ніс, з’явилося печіння в горлі, біль і ломота в тілі – з’їжте 3 зубці часнику.

У своїх оранжевих ягідках шипшина містить більше вітаміну С, ніж смородина та лимон. Тож настій із шипшини є унікальним протизапальним і загальнозміцювальним засобом.

Подрібнену шипшину покладіть до термоса і залийте окропом із розрахунку 1 ст. л. на 2 склянки окропу. Настоюйте 12 годин і перед вживанням настій процідіть.

travy_proty_zastudy7

Трави проти нежитю і болю в горлі

Каланхое – найпростіший засіб для очищення закладеного носа. Закапуйте по 5-6 крапель соку у кожну ніздрю. Сік повинен бути тільки зі свіжозірваного листя.

Календула лікарська (настоянка) – відмінний засіб для промивання носа і полоскання горла.

Шавлія – один із трав’яних «хітів» при перших ознаках болю в горлі.

Залийте 1-2 ч. л. сухого листя шавлії склянкою окропу, залиште настоятися 10 хв., процідіть і полощіть горло теплим настоєм кожні 2 години.

Ромашковий настій можна вживати як чай і полоскати ним горло.

6 ст. л. сухого цвіту ромашки залийте 500 мл окропу і потримайте 15 хв. на малому вогні або водяній бані. Охололий настій процідіть, додайте до нього 2 ст. л. меду і полощіть горло кожні дві години.

Імбир теж славиться своїми протизапальними властивостями. Особливо смачний імбирний чай, який не лише лікує запалення, але й сприяє схудненню.

Відріжте 1 см кореня імбиру, почистіть від шкірки та дрібно наріжте. Залийте в термосі 1 л окропу й залиште настоятися на кілька годин. Особливого смаку імбирному чаю надасть гілочка гвоздики та ложечка меду, додана безпосередньо до чашки.

Смачного і легкого вам лікування!