Про що нам говорять наші сни?

sni

Давайте розглянемо основні «сюжети» снів, які зазвичай бачить більшість людей.

1. Падіння з висоти

Психолог ЙенУоллес стверджує, що сни, коли ви кудись падаєте або провалюєтесь, говорять про втрату контролю в вашому житті. На вас, швидше за все, навалилося багато обтяжливих зобов’язань, і ви не в змозі їх уникнути, або ж ви просто перебуваєте під владою стресу в повсякденному житті.

Однак деякі вчені пояснюють такі сни ще й простою фізіологією. Коли мозок людини переходить в фазу сну, нервова система заспокоюється, пульс і тиск знижуються, а діяльність мозку починає сповільнюватися. Ці фактори, а також ваш загальний психічний стан, сприяють так званим «гіпнагогічним посмикуванням». Ці м’язові спазми виникають якраз при переході мозку від стану неспання до сну.

2. Виступи на публіці або іспити

Багато людей бояться здачі іспитів або бентежаться публічних виступів.

Такі типи снів зустрічаються, в основному, в учнів (школярів і студентів), але вони можуть також снитися і досить дорослим людям.

Виступи на публіці

У своїй більшості, вони вказують на те, що людина перебуває у стресовому стані, відчуває занепокоєння і надмірне почуття відповідальності.

3. Випадання зубів, поранення і смерть

Коли людині сниться те, що у нього кришаться або випадають зуби, це сигналізує про недостатню самооцінку або зниження впевненості, оскільки усмішка – одна з перших речей, які інші люди помічають в нас.

Патриція Гарфілд, експерт по снам, пов’язує це також з почуттям пригніченого гніву, оскільки при таких емоціях ми зазвичай стискає зуби.

Сновидіння про смерть і пораненнях (травмах) часто говорять про переживання і тривоги з приводу старіння близьких. Крім того, це може означати, що якась частина вас вмирає, і ви тепер маєте можливість переродитися в кращу версію самого себе. Фактично, це лише виверт мозку підготувати вас до змін в житті.

4. Сон, коли на вас практично немає одягу

Подібні сни свідчать про почуття сорому або зніяковілості з приводу чого-небудь у вашому житті.

ЙенУоллес каже: «Дані сни сигналізують про вашу уразливості і невпевненості, скажімо, на новій посаді або в стосунках. Ви побоюєтеся, що оточуючі отримають інформацію про ваші недоліки і слабкості ».

Цікаве відео на нашому каналі

5. Вас переслідують

Такі сни мають ряд значень. Експерт з снам Лаурі Льовенберг трактує це так: «Людям, які прагнуть уникати конфліктів, часто сниться те, що за ними женуться або переслідують».

Переслідування уві сні

Зверніть увагу на переслідувача – можливо, це саме той, якого ви намагаєтеся уникнути у вашій реальному житті.

Такі речі, як борги, обговорення якої-небудь проблеми з чоловіком, залежність або прийдешнє співбесіду, можуть бути прихованими причинами ваших снів.

6. Лиха або Апокаліпсис

Ну про кого не було сновидінь про стихійні лиха або про кінець світу? Вони, найчастіше, кажуть про втрату контролю або загрозу, що насувається – надуманою або реальною.

Інтернет і соціальні мережі можуть погіршити цю ситуацію, так як ви вбирає багато негативної інформації.

7. Аварія або поломки

Патриція Гарфілд стверджує, що жінки бачать подібні сни частіше, так як вони говорять про втрату емоційних зв’язків з близькими.

Сновидіння про аварії або поломки – це сигнал про те, що вам не вистачає допомоги і підтримки, а так само ви не в змозі впоратися з ситуацією самостійно.

8. Вагітність

Забавно, але чоловікам теж можуть снитися сни про нібито вагітності.

Чоловікові сниться вагітність

Девід Бедрик, експерт по сновидінням, трактує так: «Вагітність говорить про щось новому, зароджується всередині вас».

Швидше за все, ви хочете принести в цей світ нові задуми та ідеї.

9. Ви спізнюєтеся

На думку дослідника Майкла Олсена, нав’язливі сни про запізнення вказують на ваш страх пропустити щось значуще і суттєве в життя.

Можливо, це проблеми в стосунках, – особливо, якщо ви не виділяєте достатньо часу на улюблених людей.

10. Незнайома вам кімната або будинок

Такі сни говорять про потребу в саморефлексії. Вони, найчастіше, символізують приховані таланти або вміння, якими ви не користуєтеся.

Швидше за все, ви проходите етап внутрішніх змін, і вам необхідно позбутися від зайвого і обтяжливого багажу в життя.

Люди бачать найрізноманітніші сни, і цей список не є вичерпним. Однак сновидіння можуть реально допомогти впоратися з проблемами, тому намагайтеся їх не ігнорувати.